1. Haberler
  2. Siyaset Haberleri
  3. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “İsrail’in Katliamları Durdurulmalıdır!”

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “İsrail’in Katliamları Durdurulmalıdır!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamenterler Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, dünyanın en güçlü savunma örgütü üyeleri olarak Gazze’deki büyük insanlık felaketine dikkat çekti. İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamların durdurulması gerektiğini vurguladı. NATO müttefiklerine, Netanyahu hükümetinin saldırganlığına “artık yeter” demeleri gerektiğini belirterek, kalıcı ateşkes, engelsiz insani yardım ve iki devletli çözüm çağrısında bulundu.

Numan Kurtulmuş’un konuşmasında, NATO ülkelerine seslenerek İsrail’in saldırgan tutumuna karşı durmaları çağrısında bulundu. Gazze’deki insanlık dramının görmezden gelinemeyeceğini, İsrail’in katliamlarının durdurulması gerektiğini belirtti. Kalıcı bir ateşkesin sağlanması, insani yardımların engelsiz bir şekilde ulaştırılması ve iki devletli çözümün desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

TBMM Başkanı, NATO Parlamenterler Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Netanyahu hükümetinin saldırgan tavrına karşı üyelerden destek istedi. İsrail’in Gazze’deki saldırılarını durdurması çağrısında bulunarak, NATO ülkelerinin Netanyahu hükümetine karşı daha güçlü bir tutum sergilemeleri gerektiğini belirtti. Kalıcı barışın sağlanması, insani yardımların kesintisiz olarak ulaştırılması ve iki devletli çözümün desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Numan Kurtulmuş’un NATO Parlamenterler Toplantısı’ndaki konuşmasında, Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekti. İsrail’in masum sivillere yaptığı saldırıları kınayarak, NATO ülkelerine bu konuda daha etkin bir rol oynamaları gerektiğini ifade etti. Gazze’de akan insan kanının durdurulması, insani yardımların eksiksiz olarak ulaştırılması ve iki devletli çözümün desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamenterler Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, Gazze’deki insanlık felaketine dikkat çekti. İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamların durdurulması gerektiğini vurgulayarak, NATO üyelerinin bu konuda daha etkin bir rol oynaması gerektiğini belirtti. Kalıcı ateşkesin sağlanması, engelsiz insani yardımın ulaştırılması ve iki devletli çözümün desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “İsrail’in Katliamları Durdurulmalıdır!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İa Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin