1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. SPK İzinleri ve Para Cezaları Açıklandı!

SPK İzinleri ve Para Cezaları Açıklandı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK’nın bültenine göre, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ ile Türk Telekomünikasyon AŞ’nin 500 milyon dolarlık, Denizbank AŞ’nin 3 milyar dolarlık ve Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin ise 7 milyar dolarlık borçlanma aracı ihraç başvurusuna onay verildi. Ayrıca, Kurul, Tacirler Portföy Yönetimi AŞ Özel Sermaye 1 Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Trive Portföy Yönetimi AŞ Katılım Şemsiye Fonu ile Natura Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ’nin faaliyet izni başvurusunu olumlu karşıladı.

Denetimler sonucunda, RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret AŞ’ye 332 bin 984 lira, Finansal Eksen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık AŞ’ye 1 milyon 944 bin 578 lira, Euro Yatırım Holding AŞ (EUHOL) ve Tureks Turizm Taşımacılık AŞ (TUREX) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 8 kişiye toplamda 4 milyon 356 bin 112 liralık idari para cezası uygulandı.

Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, Türkiye’de yerleşik kişilere internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 34 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılması kararı alındı.

SPK’nın kararlarına göre, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ ve Türk Telekomünikasyon AŞ’nin 500 milyon dolarlık, Denizbank AŞ’nin 3 milyar dolarlık ve Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin 7 milyar dolarlık borçlanma aracı ihraç başvuruları onaylandı. Ayrıca, Tacirler Portföy Yönetimi AŞ Özel Sermaye 1 Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Trive Portföy Yönetimi AŞ Katılım Şemsiye Fonu ve Natura Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ’nin faaliyet izin başvuruları olumlu sonuçlandı.

Yapılan denetlemeler sonucunda, RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret AŞ’ye 332 bin 984 liralık, Finansal Eksen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık AŞ’ye 1 milyon 944 bin 578 liralık, Euro Yatırım Holding AŞ (EUHOL) ve Tureks Turizm Taşımacılık AŞ (TUREX) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak 8 kişiye toplamda 4 milyon 356 bin 112 liralık idari para cezası uygulandı.

Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası gereği, Türkiye’de yerleşik kişilere internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 34 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılması kararı alındı. Bu kararların tümü SPK tarafından alınmış ve duyurulmuştur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
SPK İzinleri ve Para Cezaları Açıklandı!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İa Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin