1. Haberler
  2. İSTANBUL
  3. İstanbul’da Bayram Trafikleri ve İlginç Olaylar!

İstanbul’da Bayram Trafikleri ve İlginç Olaylar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevresini dünya olarak görenlerin varlığına gülünebileceği, ancak ülke hakkında da aynı şekilde düşünmenin tehlikeli olduğu vurgulanmaktadır. İstanbul’u sadece oturulan semtle sınırlı görenlere karşı uyarıda bulunulmaktadır. Her bayramda yaşanan trafik ve kalabalık şaşkınlıkla karşılanırken, okumuş insanların bile bazı temel gerçekleri göremediği ifade edilmektedir. Bayram tatillerinde kentten gitmiş milyonlarca insanın dönmesinin ardından kalan nüfusun büyüklüğüne dikkat çekilmektedir.

Bayram tatillerinde kentten gidenlerin dönüşünde yaşanan trafik ve kalabalıkla ilgili eleştiriler yapılırken, İstanbul’un en kalabalık ilçesi Esenyurt’un nüfusuyla kentte yaşanan insanlık dışı koşullara değinilmektedir. Toplu taşımanın ücretsiz olması gerektiği yönündeki görüşler bile sorgulanırken, şehrin farklı bölgelerini gezmeyen ve deneyimlemeyen milyonlarca insanın varlığına vurgu yapılmaktadır. Her bayramda halkın yaşam şartlarıyla tanışıp sonra tekrar unutma durumuna dikkat çekilirken, bayramlaşmanın bile trafik sebebiyle iptal edilmek istenmesi eleştirilmektedir.

Frederic Beigbeder’in Romantik Egoist adlı eserinden alıntı yapılarak, insanın yıllarca aradığı şeyin aslında kendisi olduğu vurgulanmaktadır. Kısacası, yaşadığımız çevreyi tam olarak keşfetmeye ve anlamaya çalışırken, kendi içimizdeki gerçekleri göz ardı etmememiz gerektiği belirtilmektedir. Keşfedilmemiş yerleri aramaktan önce, kendi içimizi aramamız gerektiğine dikkat çekilmektedir. Bu şekilde, insanın gerçek huzuru ve mutluluğu bulabileceği ifade edilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İstanbul’da Bayram Trafikleri ve İlginç Olaylar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İa Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin