1. Haberler
  2. Siyaset Haberleri
  3. Bülent Erden; Vicdanları sızlatan bu büyük acziyet karşısında susan, üç maymunu oynayanları da esefle kınıyorum.

Bülent Erden; Vicdanları sızlatan bu büyük acziyet karşısında susan, üç maymunu oynayanları da esefle kınıyorum.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmiş dönemin keskin meclis üyesinden Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç’a bir tavsiye daha. Geçmiş dönemin radikal açıklamalarıyla dikkatleri üstüne çeken MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Bülent Erden; “Gençlerin yaz kış spor yaptığı Kapalı Yüzme Havuzu Büyükşehirden mahkeme ile alındı. Sayın Türkyılmaz’ın “Yüzme Havuzu Mudanyalıların Oldu” söylemi akabinde 30 ay kapalı tutuldu. Havuzun üstünü örten şişme branda yerde çürütüldü. Havuz şimdi yılın sadece 3 ayı açık 9 ayı kapalı. Havuzda 9 ay martılar yüzüyor. Personel maaş alıyor, halk seyrediyor. Önceden burada yaz kış yüzme kursları oluyor, yüzme takımları bu yerde yarışmalar yapıyorlardı. Yine sudan bir bahane ile Mudanya Yelken Kulübü “Daha iyisini yapacağım” söylemiyle paldır küldür yıkılarak yok edildi. Gençler spor yapmak yerine sokaklara, kahve köşelerine itildi. Mudanyaspor’a maça gidecekleri bir otobüs tahsisi çok görüldü. Bunlar yaşandı.

Sayın Başkan Önceki dönem Belediye Meclis Üyeliğimden dolayı Belediyenin 10 yıl yanlış yönetilmesi ve kaynaklarının yanlış kullanılması nedeniyle mevcut ekonomik imkanlarının yetersizliğini biliyorum. Biriken sorunların çözülmesi, varken yok edilenlerin yerine konulması ve eksiklerin tamamlanması için yeterli bütçeye ve zamana ihtiyaç var. Bu nedenle iş planlaması ve projelerin önceki sıralamasının doğru yapılması önem arzediyor.
Kapalı pazarın tekrar faaliyete geçirilmesi minimum maliyetle maksimum fayda getireceği için doğru karar.
Yüzme havuzunun tam donanımlı olarak faaliyete geçirilmeside zaman, maliyet ve fayda olarak öncelik olmalı.
Yüzeyselde olsa tanıyabildiğimiz kadarıyla birikiminiz ve kişiliğinizin oluşturacağı konu hakkındaki kanaatin bizimle aynı doğrultuda olacağını düşünüyorum. Büyük projelerin gerçekleştirilebilmesi için zamana ve zemine ihtiyaç olduğu bilinciyle mevcut imkanlarla küçük dokunuşlarla öncelik gençler ve emekliler olmak üzere Mudanya ya katkı
sağlamanız temennisiyle değerlendirmenize sunarım.” ifadelerini kullandı.
NE OLMUŞTU?
Sayın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Artısını eksisini değerlendirmeden, masraflarını bile düşünmeden siyasi bir hırs ile açtığın dava sonucunda Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’da yaparak hizmete açtığı yıllardır 4 mevsim gençlere tıkır tıkır hizmet veren Yüzme Havuzunu aldın. Üstüne bir de Büyükşehir Belediyesinden haksız işgal gerekçesiyle 500 bin Türk lirası tazminat para aldın. Havuz sanki daha önce başkalarına hizmet ediyormuşçasına “YÜZME HAVUZU MUDANYA’LILARIN OLDU” diye basına açıklama yaptın,
SONUÇ: 9 Aralık 2019’dan beri Yüzme Havuzu kapalı. Atıl durumda çürüyor! Konuyu “Havuzbaşı düğün salonu mu yapılacak” başlığıyla İlçe gündemine taşımamın akabinde 2 Temmuz 2021 günü gerçekleşen Mudanya Belediyesi Meclis Toplantısında sorum üzerine 1 hafta içinde Yüzme Havuzunu açacağız dedin açamadın. El bile sürülmedi, perişan vaziyette çürüyor. Sayın Başkan Tazminat olarak aldığın 500 bin Türk Lirasını ne yaptın? Nereye harcadın? Açıkla! O parayla Bari Yüzme Havuzu’nun bakımını yaptırsaydın. Havuzun üstünü kış mevsiminde örten özel branda yerlerde çürüyor, şezlongları yaz kış yıllardır açık havada çürüttün.
Maalesef yüzme havuzumuzun keyfini Mudanyalı gençler değil, MARTILAR SÜRÜYOR. Müsilajlı denizde yüzmek istemeyen martıların yeni mekanı kaderine terkedilmiş yüzme havuzu oldu. Sayın Başkan Mudanyalıların vicdanı sızlıyor. 7 yıldır Mudanyalıların arazilerini babalar gibi sattın satmaya devam ediyorsun. İlçe insanımızın geleceğini yersiz, yanlış yatırımlarla ipotek altına sokarken mevcutları insanımızın hizmetine sunamıyorsun. Vicdanları sızlatan bu büyük acziyet karşısında susan, üç maymunu oynayanları da esefle kınıyorum. Sayın Başkan
Mudanyalı artık sizin plavralarınızı dinlemekten bıktı. Öğretmen evini öğretmenlerimizin elinden aldınız, sosyal tesis yapacağım dediniz, yıl geçti toz pislik içinde, camlarındaki çamurdan içi gözükmüyor, insanın içi sızlıyor.
Güldoğan Bahçe eski Meriç Çay Bahçesi yıllardır boş, konu hakkında bir açıklamanız yok. Mudanyamızın girişinde perişan halde içi yaprak ve pislik dolu. İnsanların hakkına hukukuna riayet etmeden “yaparım olur” mantığı ile yerli yersiz açtığınız hukuki davalarda zaradan başka bir şey vermediniz. En son Mudanya Belediye Binasının altından tahliye ettirdiğiniz bir işyeri açtığı davayı kazandı. Oluşan zararı cebinizden mi ödeyeceksiniz? Yetti artık Sayın Başkan, Başkanlığı beceremiyorsunuz. Şapkanızı önünüze koyun Yüzme Havuzunu, kamu yararı gözeterek açık tutan Büyükşehir Belediyesine sahillerde yaptığınız gibi “Yapamadık” diyerek geri verin Mudanya nın gençleri yüzsün, spor yapsın, güzelim tesis çürümekten kurtulsun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bülent Erden; Vicdanları sızlatan bu büyük acziyet karşısında susan, üç maymunu oynayanları da esefle kınıyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İa Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin